15 lis 2017

Barbie Możesz być dżokejką

Autor:Gina Gold 
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 32
Okładka: twarda
Rok wydania: 2017
Seria: Barbie/ Możesz być










Dzisiaj kolej na następną książeczkę z serii Możesz być.. a w niej historia o tym jak Barbie została dżokejką.
Barbie chciała zabrać swoją klacz Tawny na przejażdżkę. Niestety okazało się, że stadnina jest zamknięta ponieważ odbywają się zawody jeździeckie. Barbie postanawia oglądnąć jak doświadczone zawodniczki kłusują i pokonują przeszkody. Kibicowała jednej dżokejce, która wygrała zawody. Barbie udało się porozmawiać z dziewczyną i po rozmowie z nią postanawia wystartować w jesiennych zawodach dla początkujących. Mandy obiecuje pomóc Barbie przygotować się do zawodów i nauczyła najważniejszych rzeczy dotyczących pielęgnacji konia. Barbie ciężko przygotowuje się do zawodów lecz przez to, że nie posłuchała rady Mandy niestety nie wystartowała a jej klacz nabawiła się kontuzji przed zawodami.

Historia Barbie pokazuje, że jeżeli będziemy ciężko pracować możemy być kim zechcemy. Pokazuje też, że w osiągnięciu celu bardzo ważne są rady osób starszych i doświadczonych. Na podstawie obu historii widzimy co się dzieje gdy tych rad nie posłuchamy i ponosimy wtedy konsekwencje swoich wyborów.

Książeczki z tej serii wydawane są w twardej okładce w formie kwadratu. Ilustracje są kolorowe w stylu Barbie, tekst zajmuje mniej więcej połowę strony tak by nie zasłaniać ilustracji. Literki są na tyle duże, że początkujące samodzielnie czytać dzieci powinny sobie poradzić.







Za książeczkę  dziękujemy Wydawnictwu Egmont










2 komentarze:

  1. Bardzo podobało mi się przesłanie tej publikacji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tak zwłaszcza, że dzieci nie zawsze chcą słuchać rad starszych od siebie

      Usuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)