21 lis 2017

Galeria dzikich zwierząt Południe

Ilustracje: Dieter Braun 
Wydawnictwo: ART Egmont
Ilość stron:144
Okładka: twarda
Rok wydania: 2016Trafiają się takie książki, które nie potrzebują dużo tekstu by dać się wciągnąć w ich świat.  Taka właśnie jest Galeria dzikich zwierząt Południe, która przedstawia zwierzęta żyjące na półkuli południowej. Opowiada o tym, jak i gdzie żyją , jak wyglądają czy co jedzą. Przyjrzymy się zwierzętom żyjącym  w Afryce, Ameryce Południowej, Azji, Australii i Antarktydzie.

Nie jest to jednak książka ze zwykłymi zdjęciami ale z pięknymi artystycznymi ilustracjami i niewielką ilością tekstu. Ilustracje zachwycają i co ważne nie są sztampowe jakich wiele w podobnych publikacjach. Razem z autorem przemierzamy kontynenty i możemy popatrzeć innym okiem na zwierzęta, które je zamieszkują. Zwierzęta pokazane są w różnych momentach i tak widzimy je w czasie posiłku, idące, biegnące, w wodzie czy lesie. 

Dodatkowo obwoluta po ściągnięciu z książki tworzy po rozłożeniu wielki plakat. Duży format książki i spore ilustracje sprawią, że nawet najmłodsze dzieci będą czerpać przyjemność z oglądania książki. 
Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont1 komentarz:

  1. Ładnie się prezentuje, ale na razie nie odczuwam potrzeby jej kupienia.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)