17 lis 2017

Sylaboratorium czyli leksykon młodego erudyty

Ilustracje: Paweł Pawlak
Wydawnictwo: ART Egmont
Ilość stron:160
Okładka: twarda
Rok wydania: 2017
Eurudyta jest to osoba o rozległej wiedzy, gruntownym wykształceniu, oczytaniu po prostu chodząca encyklopedia.  Sylaboratorium to leksykon ciekawych słów, który został pięknie i z pewną dozą humoru zilustrowany przez Pawła Pawlaka. Dużym plusem jest to,że oprócz definicji wyrazu dostajemy pisane prozą lub wierszem teksty między innymi Ewy Nowak, Zofii Staneckiej czy Wojciecha Widłaka. Natomiast wstęp napisał Jerzy Bralczyk, który wyjaśnił między innymi czym jest sylaba. 

Zacytuję wstęp tak byście wiedzieli co was czeka podczas czytania książki" W SYLABORATORIUM pracujemy nad sylabami i bawimy się wyrazami"

W książce znajdziemy między innymi takie wyrazy jak atencja, degrengolada, reperkusja, ździebko czy żeton. Niektóre pewnie dzieciom znane inne będą językową nowością a inne jeszcze sprawią, że język nie będzie chciał do końca współpracować. Ilustracje nie są ani przesłodzone ale świetnie uzupełniają tekst. Wspólne chwile nad Sylaboratorium mogą okazać się niezłą zabawą a dołączone z tyłu książki naklejki zapewnią długą zabawę. 


Za książkę dziękujemy Wydawnictwu Egmont

1 komentarz:

  1. Wygląda świetnie. Może kiedyś zaopatrzę się w tę publikację.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)