4 gru 2017

Hania Humorek i Smrodek: Świetne święta / Apetyt na świętaHania Humorek i Smrodek Świetne święta

Autor: Megan McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:96
Okładka: miękka
Rok wydania: 2016
Seria: Hania Humorek / tom 15Hania Humorek gościła już u nas solo, z przyjaciółmi a teraz przyszła pora na jej przygody z młodszym bratem. Zbliżają się święta i Hania robi dłuuuugą listę gwiazdkowych prezentów,która jest tak długa, że musi być spisana na papierze toaletowym. Smrodek jej młodszy brat marzy tylko o jednej rzeczy, o śniegu. Jednak w stanie Wirginia gdzie mieszkają śnieg nie padał od ponad 100 lat, więc czemu miałby spaść akurat teraz gdy Smrodek sobie tego życzy? Smrodek liczy na to, że tym razem będzie inaczej a to za sprawą nowego listonosza Jacka Mroza, który mówi że wszystko jest możliwe. Natomiast w szkole odbywa się 10 Gala Świetnych Świąt i każda klasa przedstawia jak obchodzi się świetna w różnych krajach. Niestety nic nie zapowiada by w święta spadłą śnieg gdy Smrodek śpi Hania robi wszystko by rano młodszy brat nie obudził się zmartwiony brakiem śniegu za oknem.


Hania Humorek i Smrodek Apetyt świętaAutor: Megan McDonald
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:128
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Hania Humorek / tom 16


Hania przygotowuje się do Święta Dziękczynienia i świątecznego festynu w którym można wygrać indyka. Hania jest przekonana o swojej wygranej ponieważ ostro wzięła się za trening, biega, zdrowo się odżywia i nie je nic słodkiego a dla Hani to bardzo duże poświęcenie. Nawet zadzwoniła do babci, żeby jej powiedzieć by nie kupowała indyka bo na pewno wygra go w zawodach. Razem ze Smrodkiem przygotowują się do wspólnych zawodów czy uda im się wygrać? Czy Hani uda się wygrać główną nagrodę w Indyczym Truchcie i tym samym wygrać indyka?
Ta cześć to nie tylko kolejne przygody Hani ale także możliwość poznania historii Święta Dziękczynienia. Dzieci dowiedzą się kim była Sara Józefa Hale i jak przyczyniła się do powstania Święta Dziękczynienia.
Książeczki Hania Humorek i Smrodek mają dość dużą czcionkę i kolorowe ilustracje więc dzieci, które są na początku drogi do samodzielnego czytania jak i te, które już ten etap mają za sobą nie będą miały problemu z czytaniem. Książki podzielone są na krótkie rozdziały więc spokojnie można rozdzielić sobie czytania na kilka wieczorów. A czas spędzony z Hanią i Smrodkiem na pewno będzie wesołym zakończeniem dnia.

Za książki  dziękujemy Wydawnictwu Egmont2 komentarze:

  1. Czytałam Apetyt na święta, który bardzo mi się podobał.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas Hania bije rekordy popularności, ale mamy tylko wersje audio :) Hania i jej przygody są genialne :) W najbliższych planach mamy poszukiwania biblioteczne wersji papierowej.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)