14 sty 2018

Atomówki Moc łamigłówek / Atomowe opowieściAtomówki. Moc łamigłówek Wydawnictwo: AMEET
Ilość stron:48
Okładka: miękka
Rok wydania: 2017
Seria: Atomówki 
Moc łamigłówek to między innymi ponad 250 naklejek, labirynty, sudoku, szyfry, gra w sapera. Na miłośników naklejania czeka 7 planszy z naklejkami różnej wielkości a na nich postaci związane z serialem Atomówki tak więc jest w czym wybierać. Książeczka ma kartonowy spód i otwierana jest do góry dzięki czemu atomówkowy fan będzie mógł nawet w łóżku wypełniać zadania. W książeczce zadania mają różny stopień trudności więc zanim weźmiemy się za trudniejsze będziemy mieli możliwość poćwiczyć na łatwiejszych przykładach. Na samym końcu znajdziemy rozwiązania niektórych zadań. 

Atomówki Atomowe opowieści - Atomówki Atomowe opowieści

Wydawnictwo: AMEET
Ilość stron:66
Okładka: twarda
Rok wydania: 2017
Seria: Atomówki W książce znajdziemy trzy opowiadania poświęcone każdej z osobna Atomówce. Każde opowiadanie ma strony w takim kolorze w jaki reprezentuje Atomówka, która jest bohaterką historii. Duże litery, kolorowe ilustracje na pewno zachęcą do samodzielnego czytania.

Pierwsza historia opowiada o pierwszej pracy Bójki, która chcąc sobie kupić super modny plecak Superbohatera ale nie ma na niego pieniędzy. Postanawia zacząć pracować w sklepie sprzedającym same czarne ubrania. Z czasem Bójka zaczyna ubierać się na czarno i dziwnie zachowywać. Wkrótce całe miasto Townsville ubiera się na czarno. Czy siostrom uda się dowiedzieć kto stoi za nagłą zmianą mieszkańców i przywrócić kolorową modę na ulice miasta?
W drugiej historii razem z Bajką będziemy się opiekować zwierzątkiem. W ręce małej atomówki wpadnie ślimak nazwany przez nią Panem Muszelką.  Razem z nią dzieci dowiedzą się co potrzebne jest takiemu zwierzątku do tego by mogło mieszkać w domu. Gdy atomówki nudziły się na podwórku na drugim końcu miasta drzewa ścinał Chłopaczyna, który był najczarniejszym z czarnych charakterów. W planach miał utworzenie drewnianej armii robotów. Czy atomówkom uda się go powstrzymać i jaką rolę odegrał w tym wszystkim Pan Muszelka? 
W ostatniej trzeciej historii wraz z Brawurką  będziemy przygotowywać do Festiwalu Nauki. A jest o co walczyć bo główną nagrodą jest bycie przez jeden dzień Burmistrzem Townsville. Postanawia przygotować katapultę i w związku z tym bardzo pilnie uczy się wszystkiego o katapultach. Podczas festiwalu spotykają Księżniczkę Forsiastą, która jest pewna swojej wygranej bo zainwestowała dużo pieniędzy w swój projekt. Niestety podczas prezentacji coś dzieje się z jej wulkanem i nie działa tak jak powinien. Czy uda się Brawurce wygrać Festiwal Nauki i zostać |Burmistrzem Townsville na jeden dzień?
Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce a nie chcąc wam psuć zabawy nie zdradzę wam zakończeń. Jedno jest pewne fani Atomówek czytając historie z Atomówkami w rolach głównych nie będą się nudzić. Kolorowe ilustracje, duże litery i zaznaczanie niektórych wyrazów kolorem i większą czcionką na pewno umili czytanie. Za książki dziękujemy Wydawnictwu AMEET2 komentarze:

  1. Gdyby moja córka miała mniej lat zapewne bym jej to kupiła. Gdy była młodsza lubiła ogladać Atomówki, a powyższa książeczka wygląda ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie publikacje bardzo przypadły mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)