22 kwi 2018

Bing: Prezent urodzinowy/Wielka zjeżdżalnia/ Zeszyt zadań

 Bing. Prezent urodzinowy/ Bing. Wielka zjeżdżalnia


Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria:Bing / Ilustrowana czytanka


Prezent urodzinowy

Bing wybiera się na urodziny Suli i szuka dla niej prezentu urodzinowego. Pomaga mu w tym jego przyjaciel i opiekun Flop. Jak wiadomo nie od dziś kupowanie prezentów wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Przekonał się po tym Bing, który pierwszy prezent jaki wybrał to taki, który się jemu podobał ale Flop delikatnie go naprowadzał. Po kilku próbach Bing w końcu znalazł idealny prezent lecz nie chciał się z nim rozstać. Czy uda mu się wręczyć prezent Suli na jej urodzinach?


Wielka zjeżdżalnia

W parku Bing z przyjaciółmi znalazł nowy plac zabaw, który miał zjeżdżalnię, tunel i mostek. Bing z Pando postanowili się na  nim pobawić, jednak zabawa na nowym placu zabaw wcale nie była taka łatwa. Bing na każdej przeszkodzie musiał pokonywać swój strach, na drabince, na chybotliwym mostku aż w końcu zatrzymał się przy zjeżdżalni. Bing mimo tego, że bardzo chciał nie umiał zjechać bo strach był większy. Pomógł mu Flop wraz  Królisiem Tulisiem i Bing w końcu zjechał z zjeżdżalni.


Obie książeczki są świetnym wstępem by porozmawiać z dzieckiem i omówić sytuacje, które przeżył Bing. Dzieciom łatwiej się odnaleźć w takich sytuacjach gdy mogły posłuchać o tym jak sobie poradził ich bajkowy bohater. Dodatkowo mało tekstu, kolorowe ilustracje sprawią że młodsze dzieci tez wysłuchają historii i nie będą się nudzić.


Bing. Zeszyt zadań 
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont
Ilość stron:24
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria:Bing

Zeszyt zadań to propozycja dla dzieci lubiących wyzwania, które wykonują z ulubionymi bohaterami. Razem z Bingiem dzieci będą rozwiązywać zadania przy pomocy naklejek, które są potrzebne w większości proponowanych zabaw. Znajdziemy w zeszycie między innymi labirynty, szukanie różnic, poszukiwania ukrytego Królisia Tulisia. Bing już zadba o to by dzieci się nie nudziły. 


Za książeczki  dziękujemy Wydawnictwu Egmont

1 komentarz:

  1. Cudowne książeczki. Dzięki nim polubiłam i poznałam Binga.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)