5 cze 2018

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem
Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Będę czytać 

Wydawnictwo: AMEET
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Disney Uczy / Czytanie metodą globalną 


Przygoda z Czytaniem to program wykorzystujący różne  metody nauki czytania. Seria składa się z 5 poziomów które są od siebie nie zależne więc zawsze możemy sięgnąć po ten który najbardziej nam odpowiada. Tak więc wybranie tego, który nam odpowiada nie wymaga pracy z poprzednimi poziomami :).

Poziom 1 to książeczki do czytania globalnego w którym dziecko zapamiętuje wygląd całego wyrazu. Jeżeli wasze dziecko jeszcze nie czyta zacznijcie od tego poziomu i pamiętajcie to ma być zabawa, bo podczas niej dziecko najlepiej przyswaja wiadomości a mówię wam z doświadczenia przy czytaniu globalnym można się dobrze bawić.

Na tym poziomie uczymy pojedynczych wyrazów, pamiętajcie o tym by nie literować wyrazu a pokazać go i przeczytać. Dziecko ma wskazać obrazek i głośno wypowiadać słowo

Pierwsze wyrazy globalne poznajemy wraz z Zosią, jej rodziną i przyjaciółmi. Wyraz którego uczy się dziecko jest zawsze zaznaczony w zdaniu pod obrazkiem. Dodatkowo z tyłu znajdują się naklejki-nagrody oraz Dyplom czytelnika.

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Czytam z mamą i tatą 

Wydawnictwo: AMEET
Ilość stron:32
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Disney Uczy /Czytanie metodą globalną 


Na poziomie drugim dzieci dalej uczą się czytać metodą globalną, ale na wyższym poziomie skomplikowania Teksty są dłuższe i wierszowane. Dziecko samodzielnie odczytuje pojedyncze wyrazy powiązane graficznie z piktogramami. Dodatkowo wyrazy mają  zmienioną wielkość czcionki, która dopasowana jest do wieku i umiejętności jakie posiada dziecko.

Tym razem towarzyszą dzieciom bohaterowie znani z Zaplątanych, Małej syrenki, Pięknej i Bestii, Śpiącej królewny oraz Alladyna. Zabiorą oni małego czytelnika do swojego świata :)
Podobnie jak w pierwszym poziomie z tyłu książeczki znajdują się naklejki oraz Dyplom czytelnika.

Disney Uczy. Przygoda z Czytaniem. Poznaję litery

Wydawnictwo: AMEET
Okładka: miękka
Rok wydania: 2018
Seria: Disney Uczy / Nauka alfabetuKarty „Poznaję litery” to dobry sposób, żeby dzieci poznały alfabet. Zestaw składa się z 24 dwustronnych kart oraz książeczki z naklejkami. Pracując i bawiąc się tymi kartami dziecko pozna alfabet, zmiękczenia i dwuznaki, nauczy się także rozróżniać małe i wielkie litery.
W książeczce znajdziemy propozycje zabaw edukacyjnych z użyciem kart, naklejki nagrody a także Dyplom czytelnika. Dostępne są dwie wersje jedna skierowana do dziewczynek a druga do chłopców.
W wersji dla dziewczynek w poznawaniu alfabetu towarzyszy nam Dosia wraz ze swoimi maskotkami, zwierzaki z Króla Lwa oraz Myszka Miki z przyjaciółmi. Antosia bardzo lubi karty i często sama po nie sięga i przypomina sobie to czego nauczyła się na terapii u logopedy. Dodatkową zaletą jest to, że tak naprawdę jest mnóstwo sposobów na wykorzystanie kart a znajomi bohaterowie umilają naukę i zabawę.

Warto dodać, że książki z serii „Disney uczy. Przygoda z Czytaniem” powstają pod opieką metodyczną Anny Koralewskiej – doradcy metodycznego, nauczycielki wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej w ŁCDNiKP, w oparciu o podstawę programową.

Za książeczki dziękujemy Wydawnictwu AMEET
2 komentarze:

  1. Bardzo fajne są te wszystkie publikacje.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chrześniak mi rośnie, więc te pozycje są idealne dla niego ! Swoją drogą oryginalny blog, pozdrawiam nocną porą !

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)
Na pewno się odwdzięczę :)